Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana
Wyszyńskiego w Wierzchowinach

PROJEKTY EDUKACYJNE

       7 i 10 kwietnia w naszej szkole odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych. W tym roku szkolnym realizowano sześć projektów edukacyjnych. Jako pierwszy został zaprezentowany projekt z fizyki: „Czary mary czyli fizyka domowym sposobem”  przygotowany przez: Zuzannę Hebdę, Zuzannę Król, Izabelę Sułkowską po opieką p. Justyny Sadowskiej. Uczniowie przygotowali prezentację z wykonanych przez siebie doświadczeń ilustrujących m.in. zjawiska optyczne, elektrostatyczne. Pokazali jak w interesujący sposób można uczyć się fizyki. Całą prezentację można zobaczyć na stronie https://app.emaze.com/@AQOROLLR#1

       „Od kropli nektaru do plastra miodu” projekt wykonany pod opieką p. Kingi Filipiak uczestnicy: Miłosz Pomarański, Szymon Kaleta, Konrad Nogalski i Adam Jakubiak. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób przekazali wiedzę na temat znaczenia pszczół w środowisku i gospodarce człowieka, omówili zagrożenia jakie czyhają na te owady we współczesnym świecie oraz co się stanie gdy ich zabraknie w ekosystemie.

       Projekt ekologiczny pod nadzorem p. Małgorzaty Brudnickiej „Śmieci, śmieci – i co dalej?” wykonali: Wiktoria Maj, Julia Grzybowska, Tomasz Gierasiński, oraz Dawid Drewnowski. W trakcie realizacji tego projektu uczniowie zwiedzili oczyszczalnię ścieków w Jedlińsku, przeprowadzili wywiad z p. Piotrem Okleja w Gminnym Wydziale Ochrony Środowiska. Przeprowadzili ankietę w naszej miejscowości na temat segregacji śmieci oraz wykonali „zamknięte ogrody” aby wykazać, że środowisko doskonale sobie poradzi bez człowieka natomiast odwrotna sytuacja jest nie możliwa – dlatego gospodarka odpadami oraz ochrona środowiska jest bardzo ważna.

       Drugiego dnia prezentacja rozpoczęła się od projektu „Fajka to nie moja bajka” przygotowaną przez: Aleksandrę Bromińską, Wiktorię Chojnacką, Dominikę Zegarek, Katarzynę  Bogucką, Mateusza Górkę pod opieką p. Małgorzaty Koperskiej. Projekt poruszał bardzo ważny problem uzależnienia od papierosów. Uczniowie w sposób bardzo profesjonalny podeszli do problemu ale również nie zabrakło elementów zabawnych: scenek   i wierszyków. Po prezentacji zostały wręczone upominki uczniom, którzy brali udział  w konkursie na plakat.

       „Jak to z komputerem było?” projekt przygotowany przez Roberta Dobrzańskiego, Adriana Trzewińskiego, Rafała Świątkowskiego pod opieką p. Artura Sułka. Prezentacja przybliżyła nam zmiany jakie zaszły w budowie, wykorzystaniu i możliwościach komputerów. Uczniowie przygotowali również wystawę nośników informacji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy mogli się przekonać, że każdy rok niesie zmiany w wyglądzie oraz możliwościach urządzeń komunikacyjnych.

       Grupa uczniów: Damian Dąbrowski, Dominik Sadowski, Karol Walczak i Maciej Wziątek wraz z opiekunem p. Mariuszem Turkiem przygotowała projekt historyczny: „Skąd ta pieśń – Mazurek Dąbrowskiego w 220 rocznicę utworzenia Legionów Polskich we Włoszech”. Przedstawili w nim dzieje pieśni legionowej na tle historii Polski od Rozbiorów po dzień dzisiejszy w formie slajdów i odtworzyli fragment filmu Andrzeja Wajdy „Popioły”. Na zakończenie wszyscy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

 

Gratulujemy przygotowania ciekawych prezentacji.