Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych 2017

Podsumowanie akcji i konkursów w ramach MMBS

       Dnia 21 listopada podczas apelu z okazji  Dnia Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród laureatom konkursów czytelniczych organizowanych przez panią Paulinę Lasotę w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Były to konkursy: czytelniczy –  „Mistrz Czytania”, literacki – „Hasło promujące bibliotekę”, plastyczny – „Plakat promujący bibliotekę”.

       Głównym celem konkursów było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów.  Ponadto kształtowanie umiejętności pięknego czytania, pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci i młodzieży, doskonalenie sprawności manualnych, kształtowanie poczucia estetyki oraz nauka zdrowej rywalizacji w miłej atmosferze.

       Komisja w składzie: p. P. Lasota, P. Wieczorek, E. Lao i A. Adamczyk,  dokonując oceny/wyborów, zwracała uwagę na pomysłowość, twórczość, oryginalność i estetykę wykonanych prac/haseł oraz technikę czytania, środki artystycznego wyrazu, dobór tekstu.

LAUREACI KONKURSU „MISTRZ CZYTANIA”

Kategoria klas 2 – 3

I miejsce – Urszula Sadowska (kl.2) i Julia Głogowska (kl.3)

Wyróżnienie – Ilona Murawska (kl.2) i Zuzanna Sadowska (kl.3)

Kategoria klas 4 – 5

I miejsce – Zuzanna Konopka (kl.4) i Natalia Kowalska (kl.4)

Wyróżnienie – Klaudia Bartnik (kl.4)

Kategoria klas 6 – 7

I miejsce – Aleksandra Kobza (kl.7)

Wyróżnienie – Magdalena Piwowarczyk i Filip Przytulski (kl.6)

Kategoria klas gimnazjalnych

Wyróżnienie – Katarzyna Bogucka (kl.3b)

LAUREACI KONKURSU „HASŁO BIBLIOTEKI”

Klasy gimnazjalne

I miejsce – Wiktoria Rotuska – kl. II B

II miejsce – Wiktoria Matysiak – kl. II B

Wyróżnienie – klasa II A

 

LAUREACI KONKURSU „PLAKAT PROMUJĄCY BIBLIOTEKĘ”

I miejsce – Natalia Kowalska – kl. IV

II miejsce – Maja Matysiak – kl. VI

          W tym roku tematem przewodnim święta było hasło “Książka nas łączy”. Tak też cała społeczność naszej szkoły łączyła się we wspólnym czytaniu. Akcja „Czytanie na zawołanie”, zorganizowana w trzecim tygodniu października, wywołała wiele emocji i rozbudziła ciekawość czytelniczą wśród uczniów. Przez tydzień, każdego dnia, wszyscy o tej samej godzinie integrowali się, czytając głośno wybrane książki.

          Do obchodów MMBS włączyli się również rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele. Akcja „Kto przeczyta książek wiele, naszym będzie przyjacielem” była świetną okazją, by przenieść się choć na chwilę w świat baśni i bajek. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I – III z zaciekawieniem słuchali czytania zaproszonych gości.

       Wszystkim, którzy włączyli się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  dziękujemy, a laureatom konkursów jeszcze raz GRATULUJEMY!;-)


Podsumowanie akcji i konkursów w ramach MMBS