Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2017-2018

        17 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III uczestniczyli  w uroczystości „Pasowania na czytelnika”. Tego dnia pierwszo– i drugo – klasiści oficjalnie zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Dzieci w ciągu roku sukcesywnie odwiedzały bibliotekę i zapoznawały się z zasadami, jakie w niej obowiązują. Celem uroczystości było wprowadzenie w magiczny świat bajek, baśni i legend, rozbudzenie chęci sięgania po nie oraz wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych. Przed ślubowaniem dzieci obejrzały inscenizację przygotowaną przez uczniów klas I i II, podczas której przekazały wiedzę o książce i bibliotece. Przypomniany został regulamin biblioteki oraz prośby książki. Spotkanie umiliła wspólnie zaśpiewana piosenka oraz zagadki skierowane do najmłodszych. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie. Na zakończenie pani wicedyrektor Patrycja Wieczorek wraz z nauczycielem bibliotekarzem – p. Pauliną Lasotą wręczyły nowym czytelnikom dyplomy oraz pamiątkowe książeczki.

       Życzymy wszystkim wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek oraz zapraszamy jak najczęściej do szkolnej biblioteki ;-)

Uroczystość przygotowały: p. A. Koperska-Ścipień, A. Adamczyk, p. P. Lasota.