Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

"Akademia Bezpiecznego Puchatka"

nowy_obrazpng [276x351]       Uczniowie klasy pierwszej  naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”, obejmującego tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

       Celem programu jest: edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole, wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia, edukacja rodziców w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami, zwrócenie uwagi nauczycieli oraz dyrektorów szkół na konieczność edukowania dzieci w szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa, przekazywanie treści edukacyjnych poprzez zabawę.