Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

"5 porcji zdrowia w szkole"

logo_png [300x300]       Uczniowie klasy II i III przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „5 porcji zdrowia w szkole”, którego celem było kształtowanie od najmłodszych lat właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków. Wychowawczynie klas (p. Agata Koperska-Ścipień i p. Aneta Adamczyk) przeprowadziły zajęcia, podczas których dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia oraz właściwości warzyw, owoców i soków. Uczniowie obejrzeli także prezentację multimedialną pt. „5 porcji zdrowia w szkole”, na podstawie której wykonały album z ulubionymi warzywami i owocami.

       Etapem końcowym było wykonanie przez klasy plakatu zachęcającego przybyszy z innej planety do spożywania 5 porcji warzyw i owoców.

       Uczniowie, dzięki udziałowi w konkursie mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród i wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych.


1jpg [300x200]


klasa_iijpg [300x421]


klasa_iiijpg [300x210]