Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY 2018/2019

       Nasza szkoła w roku 2018/2019 przystąpiła do XI edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Kubusiowi przyjaciele natury’’.

       Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne, które poprzez rozwój cywilizacji ulega zniszczeniu. Projekt uczy zasad zdrowego odżywiania, szacunku dla roślin i zwierząt, podstaw recyklingu oraz aktywnego spędzania czasu w zgodzie z naturą.

       Pierwszy temat ,,Dbam o rośliny i zwierzęta – nawet te najmniejsze” dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych zrealizowały w styczniu 2019r. Otrzymały własną kartę sprawności ,,Kubusiowego Przyjaciela Natury”, w której będą kolekcjonować specjalne pieczątki po zrealizowaniu każdego z tematów.

kubusiowi_przyjaciele_naturypng [300x131]