Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

„Dzieci uczą rodziców”

       W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Uczniowie kl. I-III i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w trzecich już zajęciach, tym razem dotyczących bezpiecznych ferii. Wiemy, że niebawem zbliżają się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów  i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, ale także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Właśnie w trakcie dzisiejszego spotkania dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa.

"Dziewiątka bezpieczeństwa"

1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych. 

2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych! Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!

3. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał! 

4. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku! 

5. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów. 

6. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie! 

7. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym. 

8. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.

9. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.


img_2980jpg [1024x768]


fa649a312e504e12bcd0165abdc24b7cjpg [768x768]