Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

12 października 2017 11:16 | Aktualności

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

        Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło “Książka nas łączy”. Do obchodów przyłączyła się również nasza szkolna biblioteka podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo.

Akcje w ramach MMBS:

  •   „Kto przeczyta książek wiele, naszym będzie przyjacielem” - czytanie bajek przez zaproszonych rodziców/dziadków/nauczycieli – oddział przedszkolny i klasy I – III (cały październik)
  •   „Czytanie na zawołanie” – cała społeczność szkolna czyta podczas wyznaczonej godziny każdego dnia przez cały tydzień (3 tydzień miesiąca 16 – 20 października).
  •   Konkurs na „Mistrza czytania” – kl. II-VII i II-III gimn. (w 4 tygodniu miesiąca).
  •   Konkurs na „Hasło biblioteki” – kl. II-III gimn. (do 31 października)
  •   Konkurs na „Plakat reklamujący bibliotekę szkolną” – kl. IV-VI (do 31 października)

Szczegóły akcji znajdują się na tablicy Biblioteki (w szkolnym korytarzu na parterze) oraz w regulaminach.

Oprócz tego, na czytelników czekają miłe niespodzianki ;-)

Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestniczenia w obchodach MMBS.

Przeczytano: 290 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: