Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

13 lutego 2018 07:01 | Aktualności

Konkurs KRUS

Już po raz ósmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn.

„Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY’’

       Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, popularyzowanie „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z zapobieganiem upadkom osób w gospodarstwie rolnym.

 

     Na terenie Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie, Konkurs przebiega w dwóch etapach: PT KRUS i wojewódzkim.

       Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas 0 – VII, w dwóch kategoriach wiekowych; grupa I: klasy 0 – III, grupa II: klasy IV – VII. 

       Zadaniem konkursowym dziecka jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, o dowolnej technice, na temat zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom – upadkom osób.  

       Praca plastyczna powinna być wykonana indywidualnie przez uczestnika Konkursu, z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną.

       Termin nadsyłania prac konkursowych przez szkołę do PT KRUS w Radomiu mija z dniem 6 kwietnia br.

       Na laureatów obu etapów konkursu czekają nagrody rzeczowe. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej wezmą udział w eliminacjach ogólnopolskich.

       Szczegółowe informacje o  konkursie można uzyskać u pani Małgorzaty Zegarek i pani Bogusławy Rozborskiej.  

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału.

Przeczytano: 246 razy. Wydrukuj|Do góry