Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

31 października 2018 22:14 | Aktualności

Uroczystość pasowania klasy pierwszej

       Dzień 26 października 2018 r.  był bardzo ważny dla naszych pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Tego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach.

       Podczas akademii uczniowie klasy pierwszej przedstawili przybyłym gościom przepiękny program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawcy. Dobra Wróżka poprowadziła ich przez cztery krainy: muzyki, pracowitości, mądrości i miłości, aby zniwelować  zaklęcie rzucone przez  Złą Wróżkę. Pierwszoklasiści poradzili sobie wspaniale i zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz zdobytą dotychczas wiedzę.

       Pani Dyrektor Justyna Turzyńska doceniła wysiłek oraz  zaangażowanie pierwszaków i uroczyście ogłosiła, że zasłużyli na przyjęcie do braci uczniowskiej. Po ślubowaniu na sztandar szkoły odbyło się pasowanie pierwszaków na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego   w Wierzchowinach.

      Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały  dyplomy oraz upominki od przybyłych gości. Największą radość sprawiła dzieciom pacynka-smok.

       Pierwszoklasiści zostali zaproszeni przez pana Wójta Gminy Jedlińsk Kamila Dziewierza do Urzędu Gminy. Pani   Bożena  Starzyńska Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlińsku wraz z Panią  Agnieszką Gryzek Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku zaproponowały   odwiedziny w  swoich placówek. My już planujemy wyjazd.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Przeczytano: 322 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: