Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

09 marca 2020 22:35 | Aktualności

Tydzień Zawodowej Ścieżki Kształcenia

W dniach od 3 – 7 lutego w naszej szkole trwał "Tydzień Zawodowej Ścieżki Kształcenia" - działania mające na celu kształtowanie świadomych decyzji w wyborze szkoły i zawodu.

Uczniowie  uczestniczyli  w warsztatach pt. "Ekonomik-krok w dorosłość", podczas których dowiedzieli się m.in. jak założyć własną działalność gospodarczą. Zajęcia poprowadziły przedstawicielki Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu.

Do szkoły zostali zaproszeni także rodzice uczniów, którzy opowiadali o swoim wykonywanym zawodzie. Spotkania te wywołały bardzo dużo pozytywnych emocji, szczególnie wśród najmłodszych dzieci, które zadawały mnóstwo pytań.

W rolę prelegentów wcielili się również uczniowie klasy 7 i 8, którzy przygotowali prezentacje multimedialne na temat różnych zawodów. Uczniowie skupili się na określeniu        i omówieniu predyspozycji zawodowych, omówili specyfikę pracy i scharakteryzowali zadania, które wykonują pracownicy na poszczególnych stanowiskach. Natomiast uczniowie klas młodszych, między kolejnymi prezentacjami, wygłaszali zagadki dotyczące wybranych zawodów, a także wyrecytowano wiersz  J. Tuwima „Wszyscy dla wszystkich”.

6 lutego odbyły się pokazy Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ. Jak co roku występ uczniów zapewnił niesamowite wrażenia.

Działania zaplanowane na ten tydzień zakończyła wizyta w zakładzie pracy RADMOT. Pan Jan Stańczyk przekazał dużo informacji na temat kształcenia dualnego. Z pewnością uczniowie wykorzystają te cenne informacje podczas wyboru dalszej drogi kształcenia.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w tych przedsięwzięciach. Teraz już wiedzą, że wybór właściwej ścieżki kształcenia i wybór zawodu to nie jest łatwe zadanie.

Przeczytano: 146 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: