Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

10 kwietnia 2020 11:12 | Aktualności

Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie!

Szanowni Państwo,

Kochani Uczniowie!

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Na Rodowej z dnia 09 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  przedłużony został termin ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty do dnia 26 kwietnia 2020 r.

Wobec wzrastającej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 12 marca do 10 kwietnia 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty. Jednocześnie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej został ogłoszony stan epidemii związany z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Wobec braku możliwości określenia, do jakiego momentu konieczne będzie utrzymanie ograniczeń w funkcjonowaniu szkół i placówek zaprojektowano przedłużenie terminu ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty do dnia 26 kwietnia 2020 r.

Z życzeniami zdrowia i szybkiego, bezpiecznego powrotu do szkoły.

                                                                                                  Justyna Turzyńska

                                                                                                    Dyrektor Szkoły

Przeczytano: 230 razy. Wydrukuj|Do góry