Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

23 kwietnia 2020 22:13 | Aktualności

22 kwietnia „Międzynarodowy Dzień Ziemi”

W tym roku w związku z pandemią korona wirusa wszystko jest inne. Również „Dzień Ziemi”.

W Polsce wydarzenia związane z Dniem Ziemi prowadziło Ministerstwo Klimatu we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej. W ramach obchodów przygotowano warsztaty on-line, które były udostępnione  na stronie www.dzienziemiwmk.pl.

„Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

To wydarzenie było skierowane do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wykładach:

      dr Mariusza Gogóla – „Zrozumieć globalne ocieplenie – mechanizm i konsekwencje”

      dr Tomasza Rożka – „OZE. Skąd mamy prąd”

W tych wykładach m. In. poruszano zagadnienia alternatywnych źródeł energii (słońce, siła wiatru, energia geotermalna), uświadamiano problemy globalne, związane ze zmianami klimatu, brakiem dostępu do wody pitnej, stepowieniem terenów środkowej Europy. Wymieranie gatunków oraz kataklizmy są związane z szeroko pojmowanym problemem zanieczyszczenia środowiska.

Po wykładach nasi uczniowie, którzy zarejestrowali się na czacie, mieli możliwość zadawania pytań ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce.

Ponieważ wideokonferencja była skierowana do starszej młodzieży, dla młodszych  uczniów zorganizowana została lekcja ekologiczna, która miała im przybliżyć problemy związane ze środowiskiem.

Również uczniowie mają za zadanie przygotowanie plakatów, które powinny zachęcać do wykorzystania innych źródeł energii.  

                                                                                                                    Małgorzata Brudnicka

Przeczytano: 178 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: