Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

25 kwietnia 2020 07:22 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia społeczność naszej szkoły wirtualnie obchodziła „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”. Tego dnia na szkolnym profilu pojawiły się zdjęcia domowych biblioteczek. Zadaniem uczestników zabawy było odgadnięcie, kto jest właścicielem  księgozbioru. Propozycje wywołały sporo radości i zachęciły do rywalizacji. Finalnie okazało się, że właścicielkami biblioteczek domowych pokaźnych rozmiarów były: Pani Dyrektor Justyna Turzyńska i pani Patrycja Wieczorek, a trzecie zdjęcie pokazało królestwo pani Pauliny Lasoty i pana Mariusza Turka. Uczestnicy zabawy, którzy udzielili poprawnej odpowiedzi, zostali zaproszeni na słodkie spotkanie do biblioteki szkolnej w towarzystwie właścicieli. Również uczniowie mieli okazję pochwalić się swoimi biblioteczkami domowymi. Galeria zdjęć znajduje się na szkolnym Facebooku.

Bardziej niż kiedykolwiek, w czasach, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2020, mogliśmy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni. Tworząc poczucie wspólnoty poprzez zabawę zorganizowaną na szkolnym Facebooku, cała społeczność szkolna mogła się łączyć i choć na chwilę ograniczyć samotność związaną z kwarantanną.

Przeczytano: 202 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: