Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

27 kwietnia 2020 15:03 | Aktualności

List Dyrektora 27.04.2020 roku

Wierzchowiny, dnia 27 kwietnia 2020r.

Szanowni Państwo!

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice!

 

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Do pracy zdalnej przeszliśmy z dnia na dzień. To wyjątkowa sytuacja, której nie byliśmy w stanie przewidzieć a która przedłuża się stawiając przed nami nowe wymagania. Najwyższą wartością jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz troska o ich optymalny rozwój. Kontynuujemy pracę Szkoły na warunkach ustalonych w dniu 25 marca bieżącego roku (informacje szczegółowe dostępne są na naszej stronie: wwwpspwierzchowiny.pl). Wszyscy Nauczyciele starają się wykorzystać dostępne Państwu środki kontaktu,  aby kontynuować realizację podstawy programowej oraz wspierać proces wychowania. Pozostajemy do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku  w godzinach 8.00 – 16.00. Zachęcam dzieci i rodziców do korzystania z konsultacji z nauczycielami, którzy są gotowi wyjaśnić i omówić z Wami każdą wątpliwość czy niewiadomą związaną z realizacją danego tematu, lub zwyczajnie porozmawiać i pobyć choć chwilę z Wami w kontakcie bezpośrednim. Bardzo za Wami tęsknimy, czekamy z niecierpliwością na dzień, w którym będziemy mogli spojrzeć Wam w oczy, porozmawiać, uśmiechnąć się do siebie… Wszystkim zaangażowanym w proces edukacji w obecnym kształcie, wkładającym ogromnie wiele trudu, wysiłku, przezwyciężającym trudności, porażki, gotowym uczyć się nowych umiejętności, poszukującym nowych rozwiązań, gotowych do wspierania innych – bardzo dziękuję! Dziękuję za owocną współpracę Rodzicom, którzy właśnie teraz tak pięknie współdziałają z Nauczycielami!  Dziękuję Uczniom, którzy z zaangażowaniem podejmują się realizacji zadań i włączają się czynnie w życie naszej Szkoły.

Drodzy Państwo bardzo ważny jest kontakt z nauczycielem. Starajcie się na bieżąco odsyłać wykonane zadania a jeśli pojawi się jakikolwiek problem z realizacją pracy przez dziecko informujcie o tym nauczyciela, wychowawcę. Nauczyciele nagradzają każdą aktywność dziecka, przekazują informacje zwrotne dotyczące pracy, wyjaśniają wątpliwości, pozostają w kontakcie aby móc po prostu uczyć. Sytuacja, w której nie mamy kontaktu z dzieckiem, czy rodzicem obliguje nas do podejmowania działań wyjaśniających przyczyny takiego stanu rzeczy.  To dla nas wszystkich trudny czas i postarajmy się go przejść razem dla dobra dzieci.  Będziemy wdzięczni jeżeli na bieżąco będą Państwo dzielili się efektami pracy zdalnej. Nasi nauczyciele oraz specjaliści  zawsze chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania, poprzez ustalone i przyjęte formy kontaktu.

Dla części uczniów nieposiadających żadnego komputera w domu udało się  je pozyskać i udostępnić na czas nauki zdalnej. Jestem w trakcie pozyskiwania kolejnych komputerów, aby móc je przekazać do użytku tym dzieciom, których rodzice zgłosili wychowawcom, na początku nauczania zdalnego, brak komputera w domu.

 

Życzę nam wszystkim szybkiego powrotu do bezpiecznej, zdrowej i szczęśliwej normalności!

 

Justyna Turzyńska

Dyrektor PSP w Wierzchowinach

 

Przeczytano: 205 razy. Wydrukuj|Do góry