Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

19 maja 2020 22:12 | Aktualności

TYDZIEŃ BIBLIOTEK I DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

Pomimo, że czasowo biblioteki szkolne pozostają zamknięte, bibliotekarze wraz z nauczycielami jak zawsze zachęcają  do czytania i do uczestniczenia w kulturze. Nasza szkolna biblioteka z przyjemnością dołączyła do akcji zainicjowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  #NieZostawiamCzytelnika, której celem jest promowanie dostępu do kultury, nauki i informacji online.

8 maja przypadał Dzień Bibliotekarza, który rozpoczął XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. W tygodniu tym, na szkolnym profilu, mogliśmy podziwiać prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów m.in. zakładki do książek, czy też ilustracje swoich ulubionych bajek. W wirtualnej galerii znalazł się również portret naszej pani bibliotekarki narysowany przez uczennicę klasy trzeciej. Pojawiło się także nagranie z pięknym czytaniem ulubionych utworów, które wzruszyło odbiorców. Sporo emocji wśród uczniów wywołała „Galeria Wspomnień” - zdjęć z wydarzeń bibliotecznych minionych lat.

Punktem kulminacyjnym całego przedsięwzięcia okazał się filmik promujący akcję #NieZostawiamCzytelnika, który powstał we współpracy grona pedagogicznego naszej szkoły. To był taki mały gest w kierunku uczniów, ale jednocześnie sygnał, że wszyscy tęsknimy za spotkaniami w szkole.

Jak pisał dawny organizator bibliotekarstwa Józef Korpała:
"Jedynym pośrednikiem między pisarzem i nieznanym czytelnikiem jest książka,
a powiernikiem tajemnych wzruszeń, zachwytów lub sprzeciwów - najczęściej bibliotekarz".

 

 Link do filmiku #NieZostawiamCzytelnika:

https://www.youtube.com/watch?v=cmSwA6aNQ_w

Przeczytano: 215 razy. Wydrukuj|Do góry