Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

24 września 2020 21:13 | Aktualności

Bezpieczeństwo w szkole – Próbna ewakuacja

Dnia 18 września w budynku naszej szkoły pojawiło się zadymienie. Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne. 

Tam nauczyciele złożyli meldunek prowadzącemu ewakuację p. Pawłowi Kokoszy, gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę. Na szczęście była to tylko próbna ewakuacja ;-) W akcji brali udział: funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Komisariatu Policji w Jedlińsku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlińsku, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz  pracownicy administracji i obsługi.

Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących

zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 

Dzielnicowy – st. sierż. Dagmara Komorowska wygłosiła krótką prelekcję nt. bezpiecznych zachowań na drodze wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych. Wszyscy otrzymali opaski odblaskowe. Pani Dyrektor Justyna Turzyńska przypomniała o zasadach bezpieczeństwa na terenie szkoły w czasie epidemi COVID-19.

Przeczytano: 63 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: