Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

01 października 2020 22:44 | Aktualności

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      29 września uczniowie z klasy 1, 2 i 3 wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.

      Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r.

      Głównym celem akcji jest  promowanie czytelnictwa i zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był okazją do przypomnienia, jak ważne jest czytanie dzieciom na głos i ile niesie ze sobą korzyści. Mamy nadzieję, że tego rodzaju akcje przyczynią się do promowania czytania dzieciom oraz do kształtowania wśród uczniów postawy czytelniczej. Jest to niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka i tworzenia więzi emocjonalnej z najbliższymi. Wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą. Czytanie na głos stymuluje rozwój, rozwija wyobraźnię dzieci oraz wzbogaca ich słownictwo. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i pomaga odnieść sukcesy w szkole. To idealny sposób na nudę nie tylko w czasie deszczowych i jesiennych dni.

Przeczytano: 85 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: