Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

01 października 2020 05:54 | Aktualności

Europejski Dzień Języków

26.09.obchodzony jest Europejski Dzień Języków, dlatego na lekcjach języka niemieckiego oraz angielskiego w ostatnich dniach uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki na temat różnych krajów europejskich. Na zajęciach z języka niemieckiego rozmawialiśmy na temat ciekawostek dotyczących Niemiec oraz państw niemieckiego obszaru językowego np. Austria, Szwajcaria, Księstwo Lichtenstein. Uczniowie poznali niemieckie sklepy, słodycze, marki samochodów, autorów oraz sportowców. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące nazwy cukierków Nimm 2, dlaczego czekolada nazywa się Milka i skąd się wzięła nazwa Adidas, Volkswagen, Mercedes Benz czy też Opel Adam. Na koniec odbył się Quiz. Zwycięzcy zostali nagrodzeni oceną celującą z przedmiotu oraz czekała na nich słodka niespodzianka wyprodukowana w krajach niemieckojęzycznych.

Nasi uczniowie zapoznali się także z kulturą krajów anglojęzycznych. Wspólnie rozwiązywali quizy na temat państw angielskiego obszaru językowego, poznali różnice w użyciu języka w zależności od regionu zamieszkania oraz naśladowali akcenty na podstawie anglojęzycznych kultowych filmów.

Uczniowie wykonali także prezentacje na temat wybranego kraju/regionu i zaprezentowali je na forum klasy.

Dodatkowo, uczniowie na lekcjach poznali przydatne zwroty witające aż w 12 językach. Następnie, dzięki użyciu słowników online samodzielnie przedstawiali się w wybranym przez siebie języku reszcie klasy. Zaprojektowali i wykonali również państwowe koszulki.

Obchody te pozwoliły również na przekazanie uczniom wartości tolerancji i zrozumienia wobec innych ludzi bez względu na język czy pochodzenie.

Przeczytano: 63 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: