Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

10 listopada 2020 11:41 | Aktualności

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy Szkoły oraz nasi Przyjaciele!

Zachęcamy wszystkich wraz z rodzinami i przyjaciółmi  do udziału w charytatywnej akcji I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

zapoczątkowanej przez serwis edukacyjny www.dyktanda.pl z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości Ideą akcji jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a co więcej, zebranie środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.
Nasza Szkoła zbiera środki potrzebne na sprzęt leczniczy oraz stałą rehabilitację Kubusia Sułka z Jedlińska. Kubuś żyje z czterokończynowym porażeniem oraz brakiem odruchu kaszlu, ssania, połykania oraz mimiki i problemami z oddychaniem. Obecnie nasz cel ma numer 60 na liście zweryfikowanych celów!

Im większa liczba osób przyłączy się do wydarzenia, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa kwota trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel.

O tym, kto otrzyma zgromadzone środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda poprzez głosowanie. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze rezultaty, zostaną nagrodzone zwiększoną siłą głosu - tym samym będą posiadały większy wpływ na wynik głosowania.

Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko osoby dorosłe, ale również uczniów szkół średnich i podstawowych. Za przygotowanie tekstu dyktand, dostosowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisać się na dyktando należy na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie zróbmy coś dobrego dla innych!

Dyrektor Szkoły Justyna Turzyńska

Przeczytano: 60 razy. Wydrukuj|Do góry