Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

12 listopada 2020 22:24 | Aktualności

Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Już od 21 lat na całym świecie w październiku obchodzimy  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek   w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło “Z książką Ci do twarzy”. Obecnie warunki nie bardzo sprzyjały świętowaniu. Mimo to, a może właśnie na przekór temu, podjęliśmy działania promujące bibliotekę i czytelnictwo, tym samym zachęcając uczniów do udziału w konkursach: plastycznym – „Mój Pamiętnik” oraz literackim – Wiersz/Rymowanka o bibliotece.

Laureaci konkursu "Mój Pamiętnik": Wiktoria Dawidowska, Maja Kowalczyk, Wiktoria Dróżdż, Magdalena Smyrda, Kamila Wójcik, Oliwier Gawroński, Olga Sadowska, Julia Szczepaniak.

Nagrodzeni w konkursie "Wiersz o bibliotece":

1 miejsce - Nikola Boryczka

2 miejsce - Ilona Murawska i Cezary Cielniak

3 miejsce - Natalia Bartnik

Wyróżnienia - Julia Głogowska i Natalia Kowalska

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy udanych przygód z książką.

Uczniowie klasy czwartej mogli dokładnie przyjrzeć się pracy bibliotekarza, poznali funkcjonowanie biblioteki szkolnej i sami zainicjowali scenki pt. ”W bibliotece szkolnej”. Takie zastosowanie wiedzy w praktyce bardzo się wszystkim spodobało.

Natomiast uczniowie klas 1-3 pilnie realizują zadania w ramach  projektu " Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki''. Postacią przewodnią po projekcie stała się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska. Uczniowie  rozwiązują bardzo ważne problemy natury ekologicznej, a wszystko to jest spójne z czytaną lekturą.

Oddziały przedszkolne  przystąpiły do ogólnopolskiej akcji „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. W ramach niej wychowawczynie i rodzice czytają dzieciom książki, a tym samym przekazują im miłość do literatury i czytania.

Wszystkim, którzy włączyli się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  dziękujemy!;-)

Zapraszamy na fotorelację z wydarzeń.

Organizator MMBS

Paulina Lasota

Przeczytano: 38 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: