Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Aktualności

14 listopada 2020 22:46 | Aktualności

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 6 listopada pierwszo- i drugoklasiści oficjalnie zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Tego dnia uroczyście złożyli przyrzeczenie, zachowując  dystans społeczny i zasady bezpieczeństwa. W tym roku wyjątkowo mianowano dwie klasy ze względu na brak możliwości zorganizowania uroczystości w kwietniu ubiegłego roku szkolnego.

Dzieci dotychczas sukcesywnie odwiedzały bibliotekę i zapoznawały się z zasadami, jakie w niej obowiązują. Celem uroczystości było wprowadzenie w magiczny świat bajek, baśni i legend, rozbudzenie chęci sięgania po nie oraz wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych. Przed ślubowaniem dzieci zaprezentowały inscenizację, podczas której przekazały wiedzę o książce i bibliotece. Spotkanie umiliły wspólnie zaśpiewane piosenki. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie.

Na zakończenie pani dyrektor Justyna Turzyńska wraz z nauczycielem bibliotekarzem – p. Pauliną Lasotą - wręczyły nowym czytelnikom dyplomy oraz pamiątkowe zakładki do książki. Ponadto uczniowie klasy 1 otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek".


 Wszystkim dzieciom życzymy niezapomnianych chwil w podróży z książką, która może stać się przyjacielem każdego z nas


 Uroczystość przygotowały: p. B. Rozborska, A. Adamczyk, p. P. Lasota.

Przeczytano: 42 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: