Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Archiwum - Aktualności

17 stycznia 2019 22:13

DORADZTWO EDUKACYJNO – ZAWODOWE

       W ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego w ostatnich dniach uczniowie klas 8 i 3 gimnazjalnych, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Zespołu Szkół Zawodowych „HUBAL”, jak również odwiedzili firmę „RADMOT”.

        Zaproszeni goście, z radomskiej szkoły, zapoznali uczniów z ofertą edukacyjną  Technikum oraz Branżowej Szkoły I stopnia, przybliżyli kierunki kształcenia oraz możliwości wykonywania zawodów po zdobyciu odpowiednich kwalifikacji. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć efekty pracy absolwentów fryzjerstwa, czy też mechaniki i grafiki cyfrowej.

       W firmie „Radmot” uczniowie zwiedzili hale produkcyjne, magazyny i biura. Podczas tej wycieczki pracownicy szczegółowo wyjaśnili proces tworzenia metalowych części przy pomocy nowoczesnych maszyn elektronicznych. Prezes firmy opowiedział o historii przedsiębiorstwa oraz o jego ciągłym i dynamicznym rozwoju w Polsce i na świecie.

Pod koniec wizyty w firmie, wywiązała się niezwykle pasjonująca rozmowa na temat nauki   w szkole, wyboru zawodu na przyszłość oraz zdolności i umiejętności, które z  ogromną cierpliwością powinniśmy rozwijać. Uczniowie otrzymali firmowe upominki.

 

       Spotkania odbyły się w bardzo przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że przyczyniły się do pogłębienia wiedzy wszystkich uczestników. Życzymy dobrych wyborów dalszych kierunków kształcenia. Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach w II semestrze.

 

Paulina Lasota

Przeczytano: 611 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: