Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Archiwum - Aktualności

15 listopada 2019 07:10

Podsumowanie akcji w ramach MMBS

       Już od 20 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło “Wyobraź sobie…”. Do obchodów przyłączyła się również nasza szkolna biblioteka, podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo.

       Uczniowie mogli „wyobrazić sobie”, spotkanie z poetami podczas „Herbatki z Szymborską” oraz „Herbatki z Tuwimem”. Pani Paulina Lasota wcieliła się w postać W. Szymborskiej, natomiast rolę J. Tuwima  odegrał pan Mariusz Turek. Przybliżyli oni uczniom życiorysy poetów oraz zapoznali z ich twórczością. Wspólnie czytali najpopularniejsze wiersze delektując się przy tym herbatką i słodkościami oraz słuchając poetów w piosenkach. Spotkania te cieszyły się ogromnym uznaniem.

       „Czytanie na zawołanie” to kolejna akcja, która wywołała wiele emocji i rozbudziła ciekawość czytelniczą wśród uczniów. Cała społeczność naszej szkoły łączyła się we wspólnym czytaniu. Przez tydzień, każdego dnia, wszyscy o tej samej godzinie integrowali się, czytając głośno wybrane książki.

       Do obchodów MMBS włączyli się również rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele. Akcja „Kto przeczyta książek wiele, naszym będzie przyjacielem” była świetną okazją, by przenieść się choć na chwilę w świat baśni i bajek. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III z zaciekawieniem słuchali czytania zaproszonych gości.

       W ostatnim tygodniu października odbył się konkurs czytelniczy „Mistrz czytania”, w którym udział wzięło 26 uczniów. Cieszymy się, że wśród nich byli również uczniowie z klasy pierwszej. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów. Ponadto kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz nauka zdrowej rywalizacji w miłej atmosferze. Zwycięzców poznamy podczas najbliższego apelu.

Wszystkim, którzy włączyli się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  dziękujemy!;-)

Zapraszamy na fotorelację z wydarzeń w zakładce BIBLIOTEKA.

Organizator MMBS

Paulina Lasota

Przeczytano: 316 razy. Wydrukuj|Do góry