Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Archiwum - Aktualności

20 listopada 2019 11:59

Jemy zdrowo!- robimy zdrowe kanapki

      Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat to bardzo ważna sprawa. Sposób odżywiania ma duży wpływ na funkcjonowanie dziecka w szkole: sztuczne substancje mogą działać pobudzająco i utrudniać koncentrację na lekcji.

       Dzieci z  oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 wzięły udział w zajęciach kulinarnych “Robimy zdrowe kanapki”. Działania te poprzedziła pogadanka na temat jedzenia zdrowych produktów. Zajęcia kulinarne to coś, co uwielbiają nasi uczniowie. W  samodzielnie wykonanych czapkach kucharskich poczuli się  jak ,,prawdziwi kucharze”. Po wskazówkach o higienie oraz bezpieczeństwie posługiwania się nożem dzieci zabrały się do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na nim wybrane przez siebie produkty.

       Dzięki takim zajęciom dzieci  nabywają odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają  kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

       Samodzielne przygotowanie drugiego  śniadania okazało się ciekawą i radosną, a co najważniejsze - bardzo smaczną zabawą.

Przeczytano: 312 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: