Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach::Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Archiwum - Aktualności

27 listopada 2019 10:15

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

       Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały pretekst do przypomnienia, ile  w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, dzień dobry, miłego dnia, a także jak wspaniałą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą  mówi pedagog szkolny p. Paulina Lasota – inicjatorka Szkolnego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

       Dnia 22 listopada w naszej szkole promowaliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Już od samego rana pani Paulina Lasota wraz z uczennicami z klasy 6 i 7 pracowały nad tym, by umilić wszystkim czas spędzony w szkole. Efektem były serca z cytatami pełnymi życzliwych słów, kierowanymi do całej społeczności szkolnej lub wybranej osoby, które utworzyły „Serce Pozdrowień”. Dodatkowo każdy z uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły otrzymał  uśmiechniętą buźkę. Dzień ten stał się świetną okazją do refleksji i rozmów nt. budowania relacji międzyludzkich.

Uczniowie kolejny raz wybrali „Najbardziej Życzliwego Ucznia  i Nauczyciela”.

Tytuł „Najbardziej Życzliwej Uczennicy” w roku szkolnym 2019/2020 otrzymały:

Lena Kapusta z kl. II (w kat. klas I – III) 

Karolina Szatan z kl. VIII (w kat. klas IV – VIII)

Tytuł „Najbardziej Życzliwej Nauczycielki” otrzymała pani Aneta Bratveit.

Uśmiechajmy się więc do siebie, pomagajmy sobie, dziękujmy nawet za drobiazgi, okazujmy życzliwość tam wszędzie, gdzie jesteśmy i każdemu z kim spotykamy się na ścieżkach naszego codziennego życia.

Przeczytano: 295 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: