Tutaj powinien być opis

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

         18 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznego DBI, który przypadał na dzień 5 lutego (okres ferii zimowych), brzmiało „Działajmy razem!”.  

         Dzień ten ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym, a także łączenie zaangażowania wielu instytucji i rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

 W ramach DBI uczniowie klas gimnazjalnych pod przewodnictwem opiekunów: A. Sułka, P. Kokoszy i P. Lasoty, przygotowali ciekawe prezentacje, wyemitowali krótkie filmiki dotyczące bezpieczeństwa w sieci, na koniec odbyły się pogadanki.

       Dzień ten był kontynuacją działań szkolnych poświęconych bezpieczeństwu – już w listopadzie, w ramach Dnia Profilaktyki, odbyły się warsztaty dla uczniów, prelekcje dla rodziców i szkolenie dla nauczycieli nt. Uzależnienia od Internetu i portali społecznościowych oraz o sile wpływu telefonu komórkowego.